Dawna drewniana cerkiew greckokatolicka pw. Narodzenia Bogurodzicy, zbudowana w 1926 roku. Smukła, prosta świątynia jedno kopułowa zawiera w sobie cechy architektury staroruskiej, baroku i elementy funkcjonalne.
Do 1951 roku budowla służyła wiernym jako świątynia filialna. Potem wykorzystywano ją jako magazyn. Przybyli tutaj osiedleńcy rozpoczęli starania o zgodę na odprawianie mszy rzymskokatolickich.
Cerkiew została przekazana Kościołowi rzymskokatolickiemu w 1970 roku. Od 1971 roku służy mieszkańcom jako kościół filialny pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
Obiekt jest orientowany, konstrukcji zrębowej, oszalowany deskami w pionie, z arkadowym listwowaniem.
Świątynia jest trójdzielna, posadowiona na planie krzyża łacińskiego. Nad nawą główną jest kopuła na oktagonalnym tamburze, w całości podbita blachą. Prezbiterium trójbocznie zamknięte, z dwiema zakrystiami. Cerkiew wieńczą dachy kalenicowe.
Nie zachowało się oryginalne wyposażenie cerkwi. Przy cerkwi stoi niewielka, współczesna dzwonnica. Na cmentarzu przy cerkwi znajduje się parę przedwojennych pochówków oraz kilka grobów powojennych osadników.
Tekst: Jacek Łeszega